Hakkımızda

Eğitim’de İtina ile Sınırları Zorlayın!

Lise eğitimine hiç başlamamış, lise eğitimini yarıda bırakmış yada açık öğretim lisesinde kredi tamamlamakta zorlanan her birey için akşam lisesinde okuma ve lise diplomasına sahip olma imkanı sunuyor. Bilimsel ve Nitelikli Eğitim anlayışımızla sizde Akşam Lisesi diplomasına sahip olabilir ve hayaliniz olan üniversiteye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bilimsel Bilgi

Bilimsel değerleri özümsemek ve üretmek, bilgiyi sorgulamak, bilgiyi anlamlandırmak ve kalıpların dışında yeni bilgiler üretmek

Nitelikli Eğitim

Eğitimcilerin eğitim bilimlerine olan ilgisini arttırmak, nitelikli eğitimi mümkün olan her bireye ulaştırmak, eğitimi işlevsel ve kullanılabilir hale getirmek, taklit edilebilir değil, takip edilebilir olmak

Erişilebilirlik

İmkanlar dahilinde her bireye ihtiyaçları doğrultusunda mümkün olan en nitelikli eğitimi vermek, bireylerin eğitime olan ilgisini arttırmak ve eğitimle yaşam kalitesi kolerasyonunu anlamlandırmak

Yaşam Boyu Öğrenme

Yaşam boyu öğrenmeyi desteklemek, durağan olmamak, ilgi ve isteklerin desteklendiği öğrenme ortamları sunmak, ruhsal ve zihinsel doygunluğu arttırmak

Merak Ettikleriniz

Akşam Liseleri, ortaokul mezunlarına, açık öğretim lisesi öğrencilerine, lise eğitimini ara sınıflarda yarım bırakmış öğrencilere, 18 yaşını doldurmuş ama lise okuma hakkını kullanmamış öğrencilere, beklemeli olan öğrencilere lise diploması alabilmeleri için eğitim ve öğretim veren özel okullardır.
Akşam liselerinde eğitim ve öğretim yüz yüzedir. Ders başlama saatleri akşamları mesai saati bitiminden sonradır.

Anadolu liselerinin kuruluş amacı üstün nitelikli öğrenciler yetiştirmek, üniversiteye hazırlamak ve kişinin öğrenim haklarının devamını sağlamak. Sizlerde nitelikli ve üst düzey eğitim almak için İtina Anadolu lisesini tercih edebilirsiniz. 

Günümüzde Lise diplomasına sahip olabilmek birçok anlam ifade etmektedir. Devlet kurumlarında veya özel kurumlarda lise diplomasına sahip olmayanlara iş imkânı tanınmamaktadır. En önemlisi Lise diplomasına sahip olmakla ülkemizdeki ve yurtdışındaki üniversitelere girebilmek için büyük bir fırsat yakalamış olacaksınız.

● Öğrenim belgesinin aslı (İlköğretim Diploma veya Tasdikname)
● Nüfus cüzdanı sureti
● Askerlik çağındaki adayların askerlik durum belgesi
● 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin veli göstermesi
● 2 adet vesikalık fotoğraf

● İlköğretim veya ortaokul mezunları
● Lise eğitimine başlayamamış veya eğitimini yarıda bırakmış olanlar
● Ortaöğretim kurumlarında okuma hakkı bitenler
● Lisede üst üste 2 yıl sınıfta kalanlar
● Açık öğretim lisesinde kayıtlı olanlar veya tasdikname ile ayrılanlar.

1. Örgün Eğitimden gelen öğrenci: Kaydı hali hazırda örgün eğitim lisesin de bulunan öğrenci nakil yolu ile geleceği için, örgün eğitim lisesinde en son hangi sınıfta kaldı ise yine aynı sınıftan başlar.

2.Açık Öğretim Lisesinden Gelen Öğrenci: Açık öğretim liselerinde kredili sistem vardır. Ancak akşam liselerinde sınıf geçme sistemi vardır. Öğrencilerin açık öğretim liselerinde topladıkları kredilerinde, akşam liselerinde karşılığı olan sınıflar vardır.

2.Özel Akşam liselerinde alan/dal (meslek) yoktur. Bu nedenle açık öğretim lisesi mesleki bölümden gelen öğrencilerin meslek derslerinden aldıkları kredilerin, özel akşam liselerinde sınıf belirlemede bir karşılığı olmaz. Sınıf belirlenirken meslek ders kredileri düşülerek ortak seçmeli ders kredileri baz alınır.

Eğitim kadromuz alanında uzman eğitmenlerimiz ile eğitimin en profesyonel ve en eğlenceli halini sizlere sunuyor. Başarının önünde engel tanımayan kuramlarımız ile öğrencilerimizin yanındayız.

İlköğretim’den mezun olmuş bireyler.
18 yaş altı öğrenim durumu devam eden bireyler.
22 yaş altı öğrenim durumu devam eden tc vatandaşı olmayan bireyler.
Öğrenimine 2 yıldan daha az ara vermiş olan bireyler. 

Madenler mah. Baraj yolu cad. Pamukova sokak no:10 ÜMRANİYE/İSTANBUL 0216 266 02 44
Madenler mah. Baraj yolu cad. Pamukova sokak no:10 ÜMRANİYE/İSTANBUL 0216 266 02 44